To by było na tyle, jeśli…

To by było na tyle, jeśli chodzi o wdrożenie sieci 5G w Rosji. Putin nie przyzna operatorom telekomunikacyjnym dostępu do odpowiedniej częstotliwości. Czemu? Ponieważ siedzi na nich wojsko, które nie ma zamiaru się nią dzielić.

Rząd mógłby zgodzić się na rozwiązanie w zakresu 4,4-4,99 GHz jako podstawa dla wdrożenia standardu komunikacyjnego 5G. Jednakże, sprzęt do tego zakresu jest wciąż niewystarczający i będzie powszechnie dostępny dopiero za pięć-siedem lat. Ponadto asortyment ten jest często wykorzystywany na całym świecie do produkcji elektrycznych urządzeń pokładowych w lotnictwie, co ogranicza jego potencjał.

„Bez wykorzystania [zakresu częstotliwości] nasze opóźnienie we wdrożeniu 5G jest nieuniknione, a Rosja, niestety, nie ma jeszcze własnego sprzętu operatora i abonenta. Producenci obiecują, że za trzy do pięciu lat się pojawi, ale będzie za późno. Do tego czasu sieci 5G zostaną rozmieszczone nawet w najmniej rozwiniętych krajach tropikalnej Afryki”, powiedział przedstawiciel Ministerstwa Komunikacji wcześniej.

https://hitech.newsru.com/article/15aug2019/putin_5g

#rosja #rosjawstajezkolan #technologia