Mały poradnik – ranking nt….

Mały poradnik – ranking nt. #kamerasamochodowa #wideorejestrator Lipiec 2020 [update] #motoryzacja #polskiedrogi #technologia

Polecane kamery samochodowe budżetowe

Vantrue N1 PRO mini

Miniaturowa kamera samochodowa. Posiada baterię, funkcję aparatu. Opcjonalnie uchwyt GPS – montowany na przyssawkę lub uchwyt GPS montowany za pomocą taśmy 3M do szyby lub nawet deski rozdzielczej. Istnieje możliwość podłączenia adaptera acc celem stałego zasilania do trybu parkingowego (tryb G-SENSOR oraz detekcja ruchu często mylona z ,,czujnikami ruchu”). PL menu.

Ten niewielkich rozmiarów wideorejestrator przypominający miniaturowy aparat nagrywa filmy w rozdzielczość FULL HD. Dzięki procesorowi NOVATEK NT96658, przetrwornikowi SONY IMX323 i 6-warstwowej szklanej soczewce z jasnością F1.8, N1 Pro pracuje bardzo stabilnie i niezawodnie. Kąt widzenia obiektywu 160 stopni sprawia, że to niewielkie urządzenia dużo potrafi. N1 Pro mini obsługuje karty pamięci aż do 256GB.

70mai PRO

Niewielka kamera z rodziny Xiaomi. Montaż za pomocą kleju, brak adaptera, brak pl menu.

Kąt widzenia obiektywu 140 stopni, sensor SONY IMX335 oraz rozdzielczość Super Full HD 2591x1944p, obsługa kart pamięci do 64gb i WIFI to parametry gwarantujące niezawodność urządzenia i świetną jakość nagrań.

Polecane kamery samochodowe 4K

Vantrue X4 4K

Vantrue to marka premium kamer samochodowych, której modele charakteryzują się najwyższą jakością podzespołów oraz elementów obudowy.

Vantrue X4 to kamera samochodowa, która nagrywa obraz w rozdzielczości 4K bez żadnej interpolacji. Maksymalna rozdzieczlość filmu to 4K UHD 3840×2160 30fps. Niewielkie rozmiary urządzenia sprawiają, że nie zajmuje ono wiele miejsce na szybie. Mimo niedużego rozmiaru wideorejestrator posiada 3″ wyświetlacz. Kąt widzenia obiektywu 160 stopni w połączeniu z sześcioma szklanymi soczewkami F1.8, sensorem SONY IMX317 8M CMOS i procesorowi Ambarella A12 gwarantują najwyższą jakość obrazu i niezawodną pracę urządzenia w każdych warunkach.

Do kamery samochodowej Vantrue X4 4K można dokupić dedykowany adapter acc oraz uchwyt pozwalający na montaż urządzenia za pomocą taśmy 3M na szybie czołowej lub desce rozdzielczej.

VIOFO A129 PRO 4K

Viofo to bardzo popularna marka w Polsce jeśli chodzi o kamery samochodowe.

A129 Pro to wideorejestrator pozwalający nagrywać filmy w 4K. Maksymalna rozdzielczość filmów to 4K UHD 3940×2160 30fps. Kamera posiada wyświetlacz 2″, a kąt widzenia obiektywu wynosi 130 stopni (F 1.8). Sensor SONY IMX317 i procesor Novatek NT96685 to podzespoły, które sprostają wymagającym kierowcom.

Do kamery A129 PRO 4K można dokupić także tylną kamerę, która będzie nagrywać obraz w jakości FULL HD.

Porównanie Viofo VS Vantrue

Polecane kamery samochodowe nagrywające przód + tył

Mikavi PQ4 DUAL

Mikavi PQ4 DUAL to nasz bestseller jeśli chodzi o kategorię urządzeń typu przód oraz tył.

Przednia i tylna kamera w PQ4 DUAL nagrywa w rozdzielczości FULL HD.

Kamera posiada zaawansowany tryb parkingowy. Adapter do stałego zasilania jest już w zestawie.

Wideorejestrator obsługuje karty pamięci do 128GB. Za niezawodność pracy urządzenia odpowiada procesor NOVATEK NT96663 V2 i sensor SONY STARVIS IMX327 2MPIX.

Viofo A129 DUO

Viofo A129 DUO to kamera dwukanałowa, czyli taka, która nagrywa przód oraz tył.

Matryca SONY IMX291 oraz procesor NOVATEK NT96663 gwarantuje wysoką jakość nagrań w rozdzielczości FULL HD przód oraz tył.

Kamera samochodowa Viofo A129 DUO posiada zaawansowany tryb parkingowy (wymagane stałe zasilania np. poprzez adapter zasilania acc HK3).

Viofo A129 można kupić też tylko w wersji na przód, a po jakim czasie nabyć tylko tylną kamerę.

Na koniec prawdziwe kombo, czyli Vantrue N4nagrywa przód, tył oraz wnętrze pojazdu

VANTRUE N4 3CH to pierwsza na świecie i i jedyna kamera 3-kanałowa dostępna w Polsce nagrywająca przód, tył oraz wnętrze pojazdu.

Vantrue N4 3CH to światowa nowość zbudowana z najwyższej klasy podzespołów. Jednoczesne nagrywanie z trzech kamer bez trudu zabezpieczy twój pojazd nie tylko na parkingu.

W wewnętrznej kamerze widać doskonale boczne szyby. Jeżeli ktoś przejdzie obok naszego samochodu to w każdej innej kamerze tego nie zobaczymy, ale Vantrue N4 rozpoczyna wówczas nagrywanie ze wszystkich trzech kamer.

Kamera przednia nagrywa w rozdzielczości 1440P (2,5K), wewnętrzna oraz tylna FULL HD – to wszystko na podzespołach SONY STARVIS. Jasność przedniego obiektywu to F 1.4 (im mniej tym lepiej dla nocnych nagrań).

Sensory SONY STARVIS i szerokokątne obiektywy sprawiają, że N4 3CH nic nie umknie. Kamera posiada wyjścia na zasilanie typu USB-C, a zamiast baterii posiada superkondensator, który jest odporny na skrajnie niskie i wysokie temperatury.

Pamiętajcie także o dobrej karcie pamięci dedykowanej do kamer samochodowych

karta pamięci w przeciwieństwie do tej w telefonie czy aparacie pracuje cały czas więc warto nieco dołożyć aby potem nie mieć ,,errorów” zamiast nagrań.

**Tutaj link- wszystko na temat adapterów zasilania w trybie parkingowym.**